21 Czerwiec 2023

Masaż wodny ceniony od wieków. Poznaj zalety i przeciwskazania

Historia kąpieli publicznych sięga czasów starożytnych.

istock-973001200-1920x1282.jpg

Historia kąpieli publicznych sięga czasów starożytnych. Pierwsze publiczne łaźnie zostały zbudowane w starożytnym Rzymie – były to niewielkich rozmiarów domy, w których znajdowały się zbiorniki z gorącą i zimną wodą, ławki i stoły. Wielu mieszkańców zbierało się w takich miejscach w celach towarzyskich, korzystając przy tym z prozdrowotnego wpływu kąpieli. System kąpieli publicznych został zachowany w niezmienionej formie w Europie aż do XVIII. wieku.

W XIX wieku leczenie wodą spopularyzował Sebastian Kneipp. Był to niemiecki ksiądz, który nawoływał do zmiany trybu życia i odżywiania, zażywania ruchu i dbania o ciało - również za pośrednictwem wodnych masaży. 

Hydromasaż – jak to działa? 

Połączenie mesażu i zalet wodnych kąpieli sprawia, że hydromasaż ma zbawienny wpływ na nasze ciało i kondycję psychiczną. Zastosowane przez nas rozwiązania pozwalają łączyć masaż wodny i powietrzny, przez co doznania i korzyści zostają zintensyfikowane. 

Jak to się dzieje, że w jacuzzi, balii lub basenie korzystamy w wodnego masażu? Wszystko za sprawą wody, która pod wysokim ciśnieniem wypływa z dysz, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ogólny relaks. W TALVI SPA oferujemy rozwiązania, które pozwolą klientowi zintensyfikować doznania wodnego masażu. 

Każde jacuzzi, balia lub basen mogą zostać doposażone w następujące funkcje dodatkowe:

 • mocniejszą pompę,
 • system turbo, czyli dodatkowy kompresor wpięty w układ wodny,
 • wymiana dysz EUROJets na dysze MAXJets. 


Rodzaje masażu wodnego:


Hydromasaż klasyczny - woda wydostaje się z dysz lub dyszy pod ciśnieniem i doskonale masuje napięte mięśnie.

Masaż powietrzny - podwodne masaże powietrzne działają poprzez wtłaczanie powietrza do wanny za pomocą dysz, co tworzy delikatne pęcherzyki i pozwala zrelaksować mięśnie i zredukować stres.

Nasze rozwiązania 


 Oferowany w naszych wannach ogrodowych system masażu wyposażony jest w masaż strumieniowy z dopowietrzeniem manualnym lub w opcji dodatkowej przez system turbo (dodatkowa pompę dopowietrzającą) W skład tego systemu wchodzi masaż powietrzny – kąpiel perełkowa i masaż szampański. Całość zamyka przepływowy podgrzewacz wody, generator ozonu i zestaw filtracyjny.

Hydromasaż dla całej rodziny


Ogrodowe wanny z hydromasażem to doskonały sposób na relaks dla całej rodziny i to bez względu na wiek. Wszystko za sprawą wyjątkowych właściwości. Na szczególną uwagę zasługują następujące funkcje hydromasażu:

 • pomaga rozluźnić napinające się mięśnie, zmniejszyć ból i obrzęki,
 • przyczynia się do zmniejszenia stresu i napięcia, a także poprawia jakość snu,
 • pomaga w poprawie przepływu krwi i procesów metabolicznych w organizmie,
 • pozytywnie wpływa na układ odpornościowy i hormonalny organizmu,
 • przyczynia się do poprawy stanu skóry poprzez jej lepsze ukrwienie i dotlenienie.


Wanna z hydromasażem stwarza możliwości wspólnego relaksu, regeneracji i odpoczynku na wysokim poziomie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę funkcji relaksacyjnych - od delikatnych i subtelnych masaży powietrznych, aż po intensywne bodźce, ułatwiające rozluźnienie i odprężenie. Za ich pomocą można uzyskać stymulację punktów energetycznych, zmniejszać stres i napięcie układu nerwowego oraz poprawiać jakość snu.

Przeciwskazania do hydromasażu


Hydromasaż to relaksująca metoda terapii, która niesie ze sobą wiele korzyści. Należy jednak mieć na uwadze, że są pewne przeciwwskazania dotyczące stosowania hydromasażu. Warto wziąć je pod uwagę, a w razie wątpliwości skontaktować się z lekarzem. Kwestia dotyczy szczególnie osób w podeszłym wieku, zmagających się z różnymi przewlekłymi dolegliwościami. Oto lista najbardziej popularnych przeciwskazań:

 • choroby serca lub nadciśnienie tętnicze,
 • problem z układem krążenia,
 • ciąża,
 • niedawne operacje,
 • otwarte lub niedawno zamknięte rany,
 • stany zapalne, gorączka lub zakażenia,
 • niektóre choroby skóry.


Marzysz o własnym ogrodowym spa i relaksie na własnych warunkach? Odwiedź naszą stronę i skonfiguruj wannę ogrodową swoich marzeń. Jacuzzi, balia, basen, a może sauna? Na https://talvi.pl/ mamy wszystko czego potrzebujesz.